عصر ارتباطات و اطلاعات در دنیای مجازی اینترنت
آموزش در مسیر سایبر 
قالب وبلاگ

ماشینی برای قتل عام آن لاین اطلاعات کاربران

یک شرکت هلندی ماشین خودکشی نسل دوم وب را ایجاد کرده است که در کمتر از یکساعت می تواند تمام اطلاعات آنلاین کاربر را از روی شبکه های اجتماعی پاک کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، در عصر دوستیهای مجازی و شبکه های اجتماعی که بی شک می توانند تهدیدی برای نقض حریم شخصی باشند یک شرکت هلندی برنامه ای با عنوان "Web 2.0 Suicide Machine" (ماشین خودکشی وب 2.0) را ایجاد کرده است.

این برنامه می تواند تمام اطلاعات شخصی و پستهای کاربر را نه تنها از روی فیس بوک بلکه از روی تمام شبکه های اجتماعی از جمله "توییتر"، "مای اسپیس" و "لینکد این" پاک کند.

نسبت به سایر روشهای غیرفعال کردن پروفایلهای آنلاین کاربر بر روی شبکه های اجتماعی، ماشین خودکشی می تواند تمام محتویات شخصی و روابط دوستی را حذف کند.

این نرم افزار قادر است تمام دوستان، گروهها، پستها، آگاهاهیها و پیامها را از روی فیس بوک، تمام دوستان را از روی "مای اسپیس"، تمام اتصالات شغلی را از روی "لینکد این" و تمام هواداران و توییتها را از روی میکروبلاگ "توییتر" پاک کند و تمام این "قتلها" را در کمتر از یکساعت انجام دهد.

براساس گزارش تک نیوز دیلی، در روی سایت این برنامه نوشته شده است: "همه حق قطع اتصال را دارند. اتصالات بدون درز و تجربیات شبکه های اجتماعی که از سوی شرکتهای وب 2.0 عرضه می شوند تناقضات زیادی با آزادی بشری دارند. کاربران در یک زندان بدون دیوار با وضوح تصویر بالا که از هر جای دنیا قابل دسترسی است به دام افتاده اند."
 


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
برگه ها
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 34885

2musicweb - 2musicweb

ایران رمان